קרן מחר

Vector isometric home interior renovation and repair work process stages in house cross section. Plumbing, sanitary ware installation tile laying in bathroom Wall plastering, painting wallpaper gluing

קרן מח"ר היא קרן השתלמות המיועדת לעובדי מדינה בעלי תואר אקדמי במדעי החברה והרוח (מח"ר). הקרן הוקמה על ידי הסתדרות המח"ר והמעסיקים במגזר הציבורי ומיועדת להעמיד לטובת עובדי המדינה האקדמאים, בוגרי חוגים במדעי החברה והרוח, ערוץ חסכון אטרקטיבי לטווח הבינוני. החיסכון בקרן מתנהל על פי שורה של קריטריונים שהמרכזי שבהם הוא דירוג מח"ר כפי שנסביר בהמשך, לאחר שנתעכב ונסביר מעט על התחום של קרנות השתלמות, תשואות ודמי ניהול, שבכולם מציעה קרן המח"ר שורה של יתרונות בולטים על פני קרנות השתלמות אחרות בשוק.

מהי קרן השתלמות?

במקור, נועדה קרן השתלמות לערוץ חיסכון בו יכולים עובדים לחסוך על מנת לנצל את הכסף לצורך רכישת השכלה בתחום עיסוקם. יחד עם זאת, כיום משמשות קרנות השתלמות לחיסכון לטווח הבינוני ולכל מטרה ללא הגבלה על השימוש בכספי החיסכון. היתרון המשמעותי של קרן השתלמות על פני חיסכון בבנק למשל הוא, שכספי החיסכון המופקדים בקרן השתלמות מוכרים במס כהוצאות מוכרות עד תקרה מסוימת שנקבעה בחוק. בהיבט זה, קבע המחוקק כי עובד יכול להפקיד לקרן השתלמות כל סכום שיבחר, בין בהפקדה חודשית קבועה, בין בהפקדה שרירותית בזמנים משתנים ובין בהפקדה חד פעמית. בתוך כל הכספים שהוקפדו לקרן במהלך שנה אחת, סכומים שהופקדו על תקרה מסוימת שנקבעה בחוק, נחשבים להוצאה מוכרת, קרי מופחתת מהשכר החודשי לפני חישוב המס.

לשם הדוגמא, אם התקרה שנקבעה היא 20,000 ₪ לשנה, הרי שכל סכום שיופקד לקרן במשך שנה אחת עד למקסימום של 20,000 ₪ בשנה אחת, יהיה מוכר לעובד כהוצאה מוכרת לצרכי מס. העובד יכול להפקיד גם סכומים גבוהים מ-20,000 ₪, אך במקרה כזה כל סכום שיופקד מעבר ל-20,000 ₪ כבר לא יוכר כהוצאה מוכרת לצרכי מס.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

סוגי קרוואן לחופשה זוגית מפנקת

השכרת קרוואנים היא השכרת קרוואן גדול או קרוואן למטרות קמפינג, פנאי או עסקים. השכרת קרוואנים קיימת באירופה כבר מאות שנים.

רעיונות לטיול משפחות

מחפשים רעיונות לטיול משפחתי? אם כן, הגעתם למקום הנכון! בפוסט זה בבלוג, נדון בכמה אפשרויות שונות לטיולים מהנים שכל המשפחה

סיבות לשכור קרוואן במדריד

מחפשים דרך חדשה ומרגשת לבלות את חופשת הקיץ שלכם? למה לא לשכור קרוואן במדריד! העיר היפה הזו היא המקום המושלם

איך למנוע פציעות בעבודה?

פציעות הן חלק מהחיים. לא משנה כמה אתה זהיר, תמיד יש פוטנציאל שמשהו יקרה. אבל זה לא אומר שאתה לא