5 סוגי באגרים ולמה כל אחד מתאים: הבחירה הנכונה לפרויקט שלך

 בעת תכנון פרויקט בשטח, בין אם זה פרויקט בניית מבנה מגורים או עסקי, פרויקט תשתיות או כל פרויקט אחר, יש צורך להיעזר בציוד מכני כבד שיאפשר לבצע שינויים בשטח ובפרט לחפור בורות ותעלות, בהם יהיה אפשר להשתמש לצרכים שונים. דוגמא, בורות ביוב, מים, צנרות, התקנת תשתיות חשמל ועוד.הכלי איתו יהיה ניתן לבצע את הפעולה הוא באגר. מחפר ציוד מכני המיועד לביצוע עבודות עפר. הבאגר הוא כלי הנדסי ממונע, יש בו שלושה חלקים: החלק שמניע אותו,למעשה  מדובר בזחלים שנמצאים בשני הצדדים שלו, כך הוא יכול לפעול בשטח מצומצם, התא בו יושב הנהג ומניע אותו, וזרוע החפירה. אל זרוע ניתן לחבר כלים נוספים שיכולים לסייע לו לבצע את פעולת החפירה בכל משטח בצורה אופטימאלית ובטוחה.לפי שמתחילים פרויקט מסוים, צריך לאפיין את הצרכים שלו בשביל להחליט באיזה באגר להשתמש. לשם כך, יש צורך, למשל לאפיין תחילה את סוג הקרקע והאופי של הסביבה, בשביל לדעת איזה כלי צריך לנייד למקום וכיצד ניתן להיעזר בו במהלך הפרויקט.אילו סוגי באגרים קיימים בשוק אנחנו יכולים למצוא בשוק מספר סוגים של באגרים אשר פועלים בצורות שונות וכל אחד משמש לצרכים מסוימים. למשל, אפשר למצוא באגרים על זחלים, באגרים על גלגלים (דומים במראה שלהם לבאגר זחלים רק במקומם מותקנים צמיגים בהתאם לגודל הכלי), מיני באגר, המאופיין בכל שהוא קטן. בתוך הקטלוג של מיני באגר ניתן למצוא גם כלים הפועלים באמצעות מנוע חשמלי ונטענים בעזרת מטען נייד (יכולים להיטען בטעינה מהירה במשך שעתיים).בשביל לבחור את הבאגר המתאים לפרויקט, צריך לבחון תחילה מה הצרכים שלו. בעיקרון ניתן להשתמש בבאגר לחמישה סוגי עבודות:

  • חפירת בורות ותעלות
  • שיפוץ מבנים
  • הריסת מבנים קומתיים
  • הריסת בתי קרקע
  • העמסה של ציוד ופסולת

קיימים גם באגרים המיועדים ספציפיים לעבודות כרייה במחצבות. אלו באגרים שהשימוש בהם הוא נקודתי, ולכן קבלני עפר או בעלי מקצוע אחרים שעוסקים בתחום אינם נדרשים להם.איך בוחרים באגר בצורה נכונה?בין הדברים שצריך לברר לפני שבוחרים באגר, בין אם זה באגר זחלים, גלגלים או מיני באגר, הם: מה המשקל והגודל  של הכלי, איזה מנוע יש לו, כוח סוס, עומק החפירה שהוא יכול להגיע אליו, המפרט הטכני של הכלי, מספר הצילינדרים שיש לו ופרטים אחרים החיוניים לחוויית ובטיחות המפעיל, למשל, גובה התא, איך הוא בנוי, מה הוא כולל (בדרך בתא אפשר יהיה למצוא צג חווי, מכלול בקרה מלא, לוח מכוונים, ידיות להפעלת הזרוע והכלים המחוברים אליה ועוד.לסיכום, כאשר מאפיינים בצורה נכונה את אופי הפרויקט, הצרכים שלו והמיקום בו הוא מתבצע, קל יותר לבחור מפעיל עם באגר שיכול לבצע את העבודה בצורה נכונה ובטוחה.   

 
מחפרון
תוכן עניינים
רוצים לפרסם כתבה באתר?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

TV
בלוג
מתקין טלוויזיה בגבעת ברנר: כל מה שצריך לדעת

בכל הנוגע להתקנת טלוויזיה בבית בגבעת ברנר, ישנה חשיבות מכרעת בבחירת מתקין טלוויזיה מקצועי בעל הניסיון והמומחיות לבצע את העבודה כמו שצריך. חפש מתקין בעל מוניטין שמכיר את פריסת הבית שלך ויכול להמליץ על המיקום הטוב ביותר עבור הטלוויזיה שלך.

למאמר המלא >>
עבודה בהייטק
בלוג
מדוע הייטק הוא עתיד התעסוקה? – 7 תשובות פרצלניות

עבודה בהייטק מספקת את ההזדמנות להיות בחזית החדשנות והיצירתיות. בתעשייה המהירה הזו, העובדים מאותגרים כל הזמן לחשוב מחוץ לקופסה ולהציע פתרונות חדשים לבעיות מורכבות. סביבה זו מטפחת תרבות של חדשנות שיכולה להיות מתגמלת להפליא עבור אלה המשגשגים ביצירתיות.

למאמר המלא >>