שירותי ראיית חשבון נדרשים לעסק

קרדיט תמונה: freepik

כמעט כל עסק עצמאי זקוק כיום לשירותיו של משרד רואה חשבון. בין אם העסק שלכם מוגדר כעוסק מורשה, בין אם העסק שלכם מוגדר כעוסק פטור ובין אם העסק שלכם מוגדר כחברה בע"מ, אין ספק שכדאי מאוד לבחור בשירותיו של רואה חשבון עבורו. הביורוקרטיה בישראל היא בהחלט לא דבר פשוט עבור עצמאיים רבים. התנהלות מול משרדי הממשלה ורשויות בישראל דורשת המון פרוצדורה, הרבה מסמכים ולא מעט תסכול. בנוסף לזה, עצמאיים צריכים להתנהל גם מול ביטוח לאומי, מע"מ ומס הכנסה. על כן, כיום מוצעים לכל שכיר שירותי ראיית חשבון על ידי רואי חשבון שיש להם הכשרה, ידע מקצועי והיכרות מעמיקה עם חוקי המס, שירותים שונים שמטרתם היא לעשות את העבודה השוטפת הנדרשת מול הרשויות עבור העסק. כמו כן, מעבר לעבודה מול הרשויות, לרואי חשבון יש לא מעט ידע שיכול לסייע לעצמאיים, החל מהענקת ייעוץ בנוגע לכדאיות של הקמת עסק עצמאי ועד מילוי של דוחות שנתיים והכנת משכורות.

 

מהם השירותים העיקריים שמציע משרד רואה חשבון לעסקים?

רואה חשבון הוא איש מקצוע שהוסמך על פי החוק לעסוק במקצוע ראיית החשבון כאשר התפקיד שלו הוא לבצע ביקורות על דוחות כספיים וכן מתן חוות דעת עליהם. רואה החשבון אחראי על בדיקה, בקרה או אישור של כל מאזן, חשבון רווח והפסד, חשבון הכנסות והוצאות, חשבון תקבולים ותשלומים או כל חשבון אחר שיש בעסק. כמו כן, הוא מנהל את החשבונות, מפיק את הדוחות ומגיש אותם לרשויות המס. לרואה חשבון למעשה יש ידע והשכלה רחבה מאוד בתחומי החשבונאות השונים, מיסים, מימון, ביקורת חשבונאית וכן תחומים נוספים שדרושים לצורך ביצוע העבודה שלו.

לא פעם רואי חשבון מציע לעסקים שונים גם שירות ניהול כספים, ייעוץ פיננסי ועוד.

נהוג כיום לסווג את משרדי רואי החשבון למשרדים גדולים, בינוניים וקטנים. המשרדים נקראים לעיתים גם פירמות ודירוג המשרדים מתבצע לרוב בהתאם לכמות העובדים המקצועיים שבו לרבות רואי חשבון ומתמחים.

הצורך ברואה חשבון תלוי בהגדרה המקצועית: עוסקים מורשים, עוסקים פטורים או חברה בע"מ כאשר לכל אחת מההתאגדויות הללו קיימת הגדרה שונה בחוק ובהתאם לכך גם חובות וזכויות שונות מול הרשויות.

 

חשיבות רואה חשבון לעסקים

חשוב לדעת כי רואה חשבון הוא נחוץ מאוד עבור עסקים. כל עסק צריך להתנהל בצורה חוקית ותקינה מול רשויות המס שכן, התנהלות לא תקינה מול רשויות המס עלולה לסבך את בעל העסק. רואה חשבון יכול לתמוך בעסק על ידי כל הזיכויים הפוטנציאלים שמגיעים לו לאורך כל השנה ולייעץ לעסק כיצד לקבל החלטות אסטרטגיות לקראת סוף השנה. לא מעט בעלי עסקים שוכחים לעקוב אחרי נתונים שונים כגון: פת או הוצאות שאינן ישירות במשרדים שמנוהלים מהבית.

אין ספק שאחד הדברים המלחיצים ביותר שעלולים להיות לכל בעל עסק היא ביקורת של רשויות מס. רואה חשבון מקצועי יסייע לעסק להסדיר את הרישומים ולנהל את רשומות העסק באופן תקין וכן הוא מייצג את העסק מול רשויות המס וכך למעשה חוסך ממנו את הלחץ והטרדה הכרוכים בייצוג עצמאי מול רשויות המס.

רואה חשבון יכול להניב עבור העסק תובנות בצורה מהירה. הוא מחשב עבור העסק עלויות, מעריך סיכונים, יכול לסייע בבחירת אופציות שונות לתקצוב מהלכים ועוד. אין ספק כי רואה חשבון הוא בעל מקצוע קריטי עבור התנהלות פיננסית חוקית ונכונה.

 

מדוע כדאי לבחור במשרד רואה חשבון עם ניסיון?

אחד הפרמטרים שחשוב מאוד לבדוק כאשר מחפשים משרד רואי חשבון לעסק הוא הניסיון שיש למשרד בתחום. רואה חשבון או משרד לא מספיק מנוסה בתחום, לא פעם יכולים לבצע את העבודה בצורה חלקית או פשוט לא מספיק טובה. ככל שרואה חשבון הוא בעל ניסיון משמעותי יותר, כך הוא יהיה טוב יותר לעסק שלכם.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה