רטיבות תת רצפתית: כך תאתרו ותטפלו

צילום freepik

יש לכם רטיבות מתחת לרצפה? במאמר הבא נסביר מה הסימנים לרטיבות תת רצפתית ואיך מאתרים ומייבשים אותה.

כך תדעו שיש לכם רטיבות תת רצפתית

לרטיבות תת רצפתית יש סימנים מקדימים שיכולים להעיד על רמת החומרה שלה. אחד מהסימנים הנפוצים שלה הוא מה שנקרא רטיבות קפילארית, מצב בו המים שנמצאים מתחת לריצוף למעשה עולים למעלה לכיוון הפנלים, מתאדים וגורמים לקיר להתנפח.

בנוסף, סביר להניח שתרגישו מרצפות לא יציבות כשאר דורכים עליהן ואפילו סיכוי גבוה שהשכן מלמטה יתלונן על סימני רטיבות מהתקרה.

איך מאתרים רטיבות תת רצפתית?

איש מקצוע מיומן יוכל לאתר את מקור הרטיבות באמצעות הרמה של מספר מרצפות בבית. במידה והוא לא מצליח לאתר כך את המקור לרטיבות, הוא יוכל להשתמש באמצעים טכנולוגיים שיסייעו לו לאתר אותה.

בין השאר הוא יוכל להשתמש במצלמה תרמית, חיישנן גז או חיישן אקוסטי, כאשר האופציה הנפוצה ביותר היא המצלמה התרמית שתציג לו על מסך מיוחד את האזור הלח ביותר מתחת לרצפה.

איך מייבשים רטיבות תת רצפתית?

ראשית, יש לתקן את התקלה שגורמת לרטיבות התת רצפתית. לדוגמה, אם יש לכם נזילה בצנרת המים הסמויה שנמצא מתחת לרצפה, אין טעם לייבש את הרטיבות לפני שמתקנים את הנזילה.

ייבוש תת רצפתי משתנה בהתאם לסוג המרצפות, אך באופן כללי השיטה הנפוצה והמהירה ביותר היא באמצעות חריצת הרובה ושאיבת המים. השיטה השנייה מתבצעת באמצעות החדרת אוויר חם לשכבת החול שמתחת לריצוף, שיטה מורכבת יותר אך גם מקצועית יותר.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה