קבלת טופס 4 לווילה

 

אם אתם חולמים על בניית ווילה משלכם, בוודאי יצא לכם להיתקל במושג טופס 4. מדובר על טופס שמתייחס לאישור חיבור המבנה לתשתיות חשמל ומים וניתן אך ורק אם המבנה עומד במספר תנאים. גם אם המבנה נבדק ונמצא כי הוא עומד בתנאים הנדרשים והוא בטוח למגורים או שהייה, פרק הזמן עד לאישור הטופס הוא ארוך ומייגע.

מהו טופס 4?

קבלת טופס 4 בזול או בשמו המלא: "בקשה לחיבור מבנה ראוי לחשמל, מים וטלפון" מאפשר רק לאחר החתימה שלו להתגורר במבנה. הטופס נחתם על ידי העירייה או המועצה ששטח הבנייה מצוי בתחומה. הרעיון שעומד מאחורי טופס זה הוא בטיחות המבנה, כך שמבנה שאיננו בטוח לא יקבל את האישור בטופס ובהתאם לכך לא יוכל להתחבר לרשתות השונות. אם אתם בונים וילה על שטח כלשהו, עליכם לקבל אישור לטופס 4.

מה בודקים בכדי לקבל טופס 4?

בכדי לקבל טופס 4, נדרשים כמה דברים מהמבנה ומקבלן הבנייה. בחלקו של המבנה הוא צריך לעבור בדיקה על ידי חברת החשמל, הטלפון והמים וזאת בכדי לוודא שהוא מאפשר התחברות תקינה לכולן. בנוסף לכך המבנה צריך לעבור אישור מהנדס שבודק את איכותו, יציבותו ועמידותו בנזקי הטבע והזמן. המהנדס צריך לבדוק גם את הקיום והעמידות של מרחב מוגן דירתי. הקבלן צריך להוכיח כי עבודתו מתבצעת בצורה בטוחה באתר וכי הוא מפנה את הפסולת באתר לאחר סיום הבנייה.

כיצד ניתן להוציא טופס 4 בצורה קלה?

מכיוון שתהליך הוצאת טופס 4 הוא תהליך ארוך שבמהלכו יש צורך ליצור קשר עם לא מעט אנשי מקצוע לצורך בדיקת המבנה, בכדי לבצע את התהליך בצורה מהירה ויעילה יותר, מומלץ לשכור את שירותיו של אדם או חברה המתמחים בהגשת טופס שכזה. חברה או אישש מקצוע העוסקים בתחום הגשת טופס שכזה ינהלו את כל התהליך לרבות התנהלות מול אנשי המקצוע הנדרשים לצורך הבאת אישורים הנדרשים לטופס המדובר.

מי חותם על היתר אכלוס?

בסיומו של פרויקט בנייה כאמור יש צורך בקבלת טופס 4 בכדי להתגורר במבנה ועל כן, אם בניתם וילה ואתם רוצים להתגורר בו, לא תוכלו לעשות זאת בלי הטופס המדובר שמהווה היתר אכלוס. את הטופס מגיש כאמור בעל המבנה לרשות המקומית ורק לאחר בדיקה מדוקדקת של כלל המסמכים והחתימות שהטופס כולל וכן לאחר סיור ובדיקה פיזית של המבנה הטופס נחתם בצורה סופית. המטרה היא בעצם להשוות בין התוצאה הסופית של הבנייה לבין האישורים המקדימים שניתנו בהיתר בנייה. חריגה עשויה לגרום לעיכובים והוצאות כספיות רבות ועל כן, יש להקפיד שלא לחרוג.

כאמור, אם אין לכם את הזמן או הכוח לעסוק בכל מה שקשור לטופס 4, כדאי מאוד שפשוט תעזרו באנשי מקצוע שיודעים כיצד לבצע את התהליך עבורכם ועבור כל לקוח בצורה מהירה, יעילה ומקצועית.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה