קבלת טופס 4 לבית פרטי

צילום:freepik

כמעט בכל מקרה של רכישת בית חדש מקבלן, הקבלן הוא הגורם המקצועי שדואג להוציא טופס 4 עבור כלל יחידות הדיור בפרויקט ואתם כלקוחות לא צריכים כלל לדאוג לכך. יחד עם זאת, אם אתם בונים את הבית הפרטי שלכם כפרויקט עצמאי שלכם, ייתכן שבכל זאת תצטרכו לבצע מספר פעולות על מנת להשלים את התהליך של קבלת טופס 4 לבית פרטי. שימו לב, שגם במקרה הזה, אתם בהחלט יכולים להיעזר בקבלן להוצאת הטופס ואתם יכולים אפילו לעגן את העניין הזה בהסכם העבודה שלכם עם הקבלן ועדיין, אם הדברים לא מתנהלים כפי שצריך עם הקבלן, אתם יכולים לעשות את זה גם בעצמכם, ודי בקלות.

 

למה נדרש טופס 4?

טופס 4 הוא מעין מכשיר פיקוח של הרשות המקומית על המבנים הממוקמים בתחומה. בדיוק כפי שהיתר בניה הוא אישור שנותנת הרשות המקומית לפני תחילת תהליך הבנייה, טופס 4 הוא אישור שהיא נותנת לאחר סיום הבנייה ולפני אכלוס הנכס. ללא טופס 4, אי אפשר לאכלס את הנכס בדיוק כפי שללא היתר בניה אי אפשר לבנות אותו. טופס 4 הוא בעצם אוגדן של טפסים שעליכם למלא ולצרף אליהם אישורים של אנשי המקצוע המתאימים. אישורים אלה מיועדים לאשר לרשות המקומית שהבית נבנה על פי החוק, על פי היתר הבניה וללא חריגות בניה וכי הבית עומד בכל התקנים הרלוונטיים אליו – בטיחות מערכת חשמל, בטיחות צנרת מים, עמידה של מערכת הביוב והנכס בכלל בתקנות ההגנה על איכות הסביבה, בטיחות מערכת הגז וכן הלאה.

 

איך מקבלים את הטופס?

קבלת טופס 4 לבית פרטי הוא תהליך פשוט, אבל כזה שאפשר מאוד לסבך אותו אם מנסים להתחכם. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לוודא שהבית שלכם נבנה על פי התקנות והחוק ולאחר מכן אתם צריכים גם לקבל לכך את האישורים הנדרשים מאנשי המקצוע המתאימים. הקבלן, המהנדס והאדריכל של הפרויקט יוכלו להעניק לכם את מרבית האישורים הנדרשים ועליכם לוודא שכך אכן קורה. חשמלאי מוסמך, טכנאי גז וקבלן אינסטלציה שהיו שותפים לפרויקט שלכם, יוכלו גם הם לתת לכם את האישורים הנדרשים על המערכות עליהן הם אחראים. מה שחשוב לעשות הוא לוודא שהבית עצמו אכן עומד בתקנות. כך למשל, אם בניתם מדרגות חיצוניות, אך המדרגות בנויות שלא כחוק או שאין להן מעקה בטיחות, לא תוכלו לקבל טופס 4 בקלות. על כן, חשוב לוודא שהכל נבנה ומותקן על פי החוק ולהביא גם את האישורים הנדרשים לכך מאנשי המקצוע המתאימים.

את כל המסמכים תוכלו להגיש לרשות המקומית בליווי טופס בקשת טופס 4 רשמי ואם הכל תקין ואין בעיות עם המבנה, תוכלו לקבל את אישור האכלוס המיוחל בתוך ימים או שבועות ספורים. את התהליך כדאי להתחיל כבר בשלבי הבנייה הסופיים ולא ברגע האחרון.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה