פינוי שמן ממסעדות

 

אגירת שמנים משומשים היא פרקטיקה שכיחה מאוד בכמה ענפים עסקיים ותעשייתיים. אגירה זו נובעת מדרישה חוקית הקשורה להגנה על איכות הסביבה. בעבר היו מפנים בתי עסק ומפעלי תעשייה את השמנים שלהם אל המרחב הפתוח ללא כל בקרה, ובכך גורמים לנזק רב מאוד לסביבה ולמי התהום. בעשורים האחרונים חלה עלייה משמעותית ברמת המודעות לאיכות הסביבה ובתוך כך נחקקו גם חוקים לטיפול בשמנים משומשים. השאלה היא מה עושים עם השמנים המשומשים ועל כך נדבר בשורות הבאות.

 

מי צריך לאגור שמנים משומשים?

החובה לאגירה וטיפול בשמנים משומשים אינה נתונה לשיקול דעתו של בעל העסק או אפילו של הגורם השלטוני האחראי לנושא במשרד ההגנה על איכות הסביבה. בישראל קיימת חקיקה מאוד ברורה בנושא עם שורה של תקנות מפורטות כך שכל נושא הטיפול בשמנים מהווה חלק מרישוי העסק. כך למשל, מוסכים, מסעדות, מפעלי תעשייה ותחנות דלק הם מקומות בהם חייבת להיות מותקנת מערכת לפיצול שמנים ואגירתם. במקומות אלה, נדרש גם לפנות את השמנים כאשר מתמלאים מכלי האגירה במקום. לשם כך יש להזמין גורם מקצועי, המפעיל מערכות שאיבה כדוגמת ביובית ומציע שירותים של פינוי שמן ממסעדות, מוסכים ומקומות אחרים.

 

כל כמה זמן צריך לפנות את השמן?

פינוי השמן הנאגר הוא נושא שכל בית עסק צריך לנהל באופן עצמאי בהתאם למערכת האגירה שהקים. ישנם מפעלים בהם הוקמו מערכות גדולות לשם כך, אך בהם גם מצטברות כמויות גדולות מאוד של שמן משומש בתוך זמן קצר. במסעדות ומוסכים למשל, מדובר במערכות קטנות יותר, אך גם קצב האגירה הוא נמוך יותר. ככלל, כאשר מכלי האגירה שלכם כמעט מלאים, כדאי להזמין שירות פינוי שמן. שירות זה מסופק על ידי גורמים מקצועיים, בדרך כלל מצוידים בביוביות גדולות ואשר באמצעותן ניתן לבצע פינוי שמן ממסעדות, ממוסכים, ממפעלי תעשייה, תחנות דלק וכל מקום אחר על פי הצורך.

 

כמה עולה השירות?

עלות שירות פינוי שמן ממסעדות יכולה להשתנות מספק לספק ובשורות אלה לא נוכל לתת לכם שום מספר שיכול להוות עבורכם בסיס יציב לקבלת החלטות. הדבר הפשוט ביותר לעשות הוא ליצור קשר עם ספקי שירות לפינוי שמנים ולבצע השוואת מחירים בין כמה ספקים. בהסכמי שירות ארוכי טווח ניתן להשיג מחירים נוחים מאוד, שלא אמורים להשפיע באופן דרמטי על השורה התחתונה של העסק. בכל מקרה, מדובר בחובה חוקית שאותה יהיה עליכם להסדיר בהקדם כחלק מהפעילות העסקית השוטפת שלכם.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה