מרפסות תלויות מברזל האם זה מומלץ? ומה מיוחד?

מרפסות תלויות מברזל הן מחזה נפוץ בעיר ונציה, איטליה. הם הוצגו לראשונה על ידי האדריכלים הוונציאניים במאה ה-16. המרפסות עשויות ברזל והן ניתנות להארכה לגובה של עד 22 מטר. יש אנשים המאמינים שהמרפסות למעשה נועדו להרחיק פולשים. ניתן לאתר את העיצוב ביוון העתיקה והוא שימש למטרות מגורים ומסחר כאחד. ביוון העתיקה, מרפסות תלויות נחשבו כסוג של הגנה מפני פולשים והיא כונתה "ההגנה הטובה ביותר" על ידי אפלטון עצמו.

ליצור עיצובים יעילים למרפסות

בעזרת טכנולוגיות חדשות, אדריכלים מסוגלים ליצור עיצובים יעילים וברי קיימא יותר. אחד מהם הוא השימוש בברזל באדריכלות. אדריכלים השתמשו בברזל מאז ימי קדם, אך רק במאה ה-19 החלו להשתמש בו באופן נרחב. מאז הוא שימש במבנים איקוניים רבים כמו מגדל אייפל, האמפייר סטייט בילדינג ובורג' ח'ליפה בין היתר. ברזל הוא חומר שקל לעבוד איתו וניתן לעצב אותו בקלות לצורות שונות כמו צינורות או מוטות. יש לו גם יחס חוזק למשקל גבוה מה שהופך אותו לחומר אידיאלי לבניית מבנים כמו מרפסות או מאפיינים אדריכליים אחרים.

מרפסות תלויות

מרפסות תלויות עשויות ברזל הוצגו במאה ה-18. הם שימשו כדי לספק גישה לקומות העליונות מבלי לבנות גרם מדרגות. מרפסות תלויות העשויות מברזל הן סוג של מרפסת התלויה על הקירות או הגג של קומה עליונה והגישה אליהן מתבצעת באמצעים כמו מדרגות, סולמות או סולם העולה מקומת הקרקע. הם היו בשימוש מאז המאה ה-18, בעיקר באירופה אך גם באזורים אחרים כמו צפון אמריקה ואוסטרליה. השימוש הראשון במרפסת מסוג זה נמצא בשנת 1758 בפאלאצו לביאצה בוונציה, איטליה. המרפסות התלויות הן מאפיין נפוץ בערים רבות באירופה. הם שימשו כדי לספק בריחה מהירה מהדירות צמודי הקרקע ולאפשר לאנשים לצפות ברחוב למטה. המרפסות היו במקור עשויות עץ, אך בסופו של דבר הוחלפו בברזל כיוון שהיה עמיד יותר וקל יותר לניקוי.

מרפסות ברזל הן סוג של מרפסת התלויה מהמבנה ואין לה קירות. הרעיון למרפסת מסוג זה הוצג לראשונה במאה ה-18. הם שימשו בתחילה כאמצעי ליצירת סלון חיצוני. מרפסות תלויות מברזל פופולריות מאוד בעולם הערבי. הן נקראות גם "מרפסות ג'נט" מכיוון ששימשו לראשונה בעיר העתיקה ג'נט, שהיא כיום פרבר של ביירות. מרפסות הג'נט שימשו במקור לאגירת מים ומזון לשעת גשם. אנשים היו מטפסים עליהם כדי להביא את המים והמזון שלהם מקומת הקרקע. המילה "מרפסת" נגזרת מהמילה האיטלקית "מרפסת", שפירושה "מרפסת קטנה". מרפסות תלויות מברזל הן מאפיין נפוץ במדינות רבות באירופה. הם נמצאו בצרפת, ספרד, איטליה וגרמניה. בימי קדם, אנשים נהגו להתגורר בקומת הקרקע של בתיהם. מרפסות לא היו תכונה שכיחה אז. בתקופת הרנסנס, אנשים התחילו לגור בקומה השנייה של בתיהם ומרפסות הפכו למאפיין שכיח. המרפסות שימשו כנתיבי מילוט מאש או להנאה מאוויר צח ושמש בימי הקיץ החמים.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה