מזג אוויר ביוון

freepik

סוגי אקלים

ביוון ניתן להצביע על שני סוגי אקלים עיקריים – אקלים ים תיכוני ואקלים ממוזג.

האקלים הים תיכוני שורר במרבית שטחה של יוון. הוא מאופיין במשקעים רבים בחורף ואף בקיץ, בעונת קיץ ארוכה, עונת חורף קצרה, כשבין העונות מזג האוויר הפכפך וישנה רוח מצננת מכיוון הים. האקלים הממוזג בחלקים אחרים של המדינה מאופיין בטמפרטורות נמוכות ומכמות משקעים רבה. ניתן למצוא אקלים זה באזורים ההרריים של יוון לאורך הגבול עם מקדוניה בצפון המדינה.

freepik

פריסת משקעים

ביוון ניתן להבחין באזורים בהם כמות המשקעים הממוצעת מגיעה לכדי 3,000 מ"מ, כשבאזורים אחרים נרשמת כמות ממוצעת של 400 מ"מ בלבד. האזור בעל כמות המשקעים הגדולה ביותר במדינה הוא בחלק המערבי של המדינה שבו ממוצע המשקעים נע בין 2,000 ל-3,000 מ"מ.

במרכז יוון ובחלקים נוספים של המדינה כמות המשקעים קטנה יותר ונעה בממוצע של 600 עד 2,000 מ"מ. באיי יוון הכמות הממוצעת של המשקעים נעה בין 1,000 ל-2,000 מ"מ.

באזורים מסוימים במזרח, דרום וצפון יוון ישנה כמות משקעים ממוצעת מזערית יותר שנעה בין 400 ל-600 מ"מ. בחלק הצפון מערבי של יוון כמות המשקעים הממוצעת קטנה אף יותר ונעה בין 200 ל-400 מ"מ.

טמפרטורות

באופן כללי הטמפרטורות ביוון מתונות כמעט בכל האזורים.

בחודש ינואר הטמפרטורה הממוצעת הגבוהה ביותר היא 14 מעלות והנמוכה ביותר היא מינוס ארבע מעלות. ברוב החלק הצפוני של יוון ובהרי הטאיגאטוס נעה הטמפרטורה בין מינוס ארבע לאפס מעלות. במרכז יוון ובאיים הטמפרטורה הממוצעת בחודש ינואר נעה בין ארבע לשמונה מעלות. בחצי האי פולופנסוס הטמפרטורה נעה בין 8 ל-12 מעלות. באזור מצוצמם בהרי הטאיגאטוס נעה הטמפרטורה בין מינוס ארבע לאפס מעלות.

חודש יולי ביוון מהווה את החודש בו הטמפרטורות הגבוהות ביותר. האזורים החמים ביותר בחודש זה נמצאים במערב המדינה עם 24 מעלות. ממזרח ליוון באזור הים האגאי מגיעות הטמפרטורות בחודש יולי ל-22 מעלות. באיי יוון ניתן למצוא ימים לאורך חודש יולי בהם הטמפרטורה מגיעה לשיא של 28 מעלות.

יוון עצמה שומרת על ממוצע טמפרטורות בקיץ של 20-24 מעלות. אזורים צוננים יותר בקיץ בהם הטמפרטורה נעה בין 16 ל-20 מעלות נמצאים בצפון מערב ובצפון מזרח המדינה, כשבהרים הגבוהים הטמפרטורה היא בין 12 ל-16 מעלות.

כתבה בשיתוף אתר כחול יוון תיירות והאיים.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה