מה חשוב לדעת לפני שחותמים על הסכם תמ"א 38?

giant-building-with-sun_1127-400

סוף כל סוף אתם עומדים לחתום על הסכם לקראת תמא 38? ללא ספק מדובר על שלב מרגש, שלב שיכול להביא איתו גם התחלות חדשות לכל דיירי הבניין. אך לאחר החתימה על ההסכם לא יהיה לכם דרך חזרה, ומוטב כי אתם תדעו פחות או יותר לאילו אלמנטים אתם צריכים לשים לב. תשומת לב לפרטים הקטנים יכולה לסייע ולמנוע אסון, אנו בחברת ארץ עיר נציין בפניכם את כל מה שאתם צריכים לדעת.

 

מיהו הקבלן המבצע של הפרויקט

בחוזה לפני החתימה, אתם תוכלו לראות מי הקבלן שאמור לבצע את הפרויקט כולו. מדובר בעצם על איש המקצוע שאמור להפוך את החלום שלכם למציאות, ומוטב כי כל דיירי הבניין יסמכו על הקבלן. מספיק שיהיה לכם קמצוץ קטן של ספק, ומוטב כי תבחנו אפשרות להביא קבלן אחר שיבצע את הפרויקט.

 

לוחות הזמנים של הפרויקט

אחד מהעניינים החשובים ביותר שעליכם לשים אליהם לב בחוזה זה לוחות הזמנים של הפרויקט. תמא 38 זה לא דבר של מה בכך, והוא עשוי לקחת זמן רב – אך חשוב מאוד שתדעו מתי תצאו לדרך חדשה. תדאגו כי לוחות הזמנים של הפרויקט יהיה כתובים בצורה ברורה בחוזה עצמו עוד לפני החתימה.

 

פירוט מלא על העבודות שאמורות להתבצע

אל תשאירו שום דבר בסימן שאלה, בטח לא כאשר מדובר על פרויקט תמא 38. תוודאו כי כל הסיכומים וכל עבודות הבנויה כתובות בצורה ברורה בחוזה שעליו אתם חותמים. כך שלא תביאו את עצמכם למצב שבו הקבלן יתנער מאחריות, יכול להיות שאפילו יהיה מדובר על אלמנטים שאותם סיכמתם מראש עם הקבלן עצמו.

 

ביטוח למקרה של תקלה

אומנם ברוב המקרים כל פרויקט תמא 38 שנלקח על ידי קבלן רציני מסתיים ללא תקלות מיוחדות – והתוצאה היא בהחלט מעולה. אך אתם צריכים לדעת כי יש חברת ביטוח שעומדת מאחוריכם, כזאת שתוכל לספק לכם פיצויים במקרה הצורך. גם הפרטים של חברת הביטוח חייבים להיות רשומים בתוך החוזה, כך שלא תצטרכו לקחת סיכונים מיותרים.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה