מדריך מקצועי לקניית דיו למדפסת

קרדיט תמונה: freepik

דיו למדפסת הוא דבר שיש לרכוש בצורה נכונה. העולם המודרני לא פסח על תחום המדפסות וכמו שאנו משלמים יותר על צריכת תקשורת, כך אנו משלמים כיום יותר על דיו. אם אתם רוכשים מדפסת חדשה, חשוב מאוד שאחד הפרמטרים שתבחנו טרם אתם רוכשים את המדפסת הוא איזה דיו רלוונטי למדפסת, מהי העלות שלו ועוד. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות התאמת דיו לכל מדפסת בצורה נכונה.

 

התאמה נכונה של דיו למדפסת

על אף שהשוואת מחירים מהווה פרמטר חשוב בכל הנוגע לבחירת הדיו למדפסת שלכם, חשוב שתדעו כי יש להקפיד על ההתאמה של הדיו למדפסת עצמה. ניתן לרכוש כיום ראש דיו מקורי או ראש דיו לא מקורי אשר תואם למדפסת. לא פעם ראשי הדיו יהיו יותר יקרים מהמדפסת ועל כן, המטרה שלכם תהיה למצוא את ראש הדיו שיתאים בצורה הטובה ביותר למדפסת שלכם ובמחיר מינימלי. אי התאמה של הדיו למדפסת, עלולה לגרום לכך שהמדפסת לא תדפיס כפי שצריך.

 

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים דיו למדפסת?

אחת השאלות שלא מעט אנשים שואלים את עצמם כאשר הם מחפשים דיו מדפסת למדפסת שלהם היא: האם כדאי לרכוש ראש דיו מקורי אשר מיוצר על ידי אותה חברה שמייצרת את המדפסת שלהם או של חברה מטעמה שהיא מעין ספק רשמי. חשוב לדעת כי היתרון בראש דיו מקורי הוא שהוא מתאים בצורה מושלמת למדפסת. מדובר על אותו הרכב דיו בדיוק בכל פעם, אותה הצורה של מחסנית דיו ואם התחוללה תקלה כלשהי או בעיה אחרת, תמיד יהיה מישהו שיוכל להעניק מענה כגון תמיכה טכנית או תיקון נחוץ. יחד עם זאת, חשוב לזכור שהמחיר של ראש דיו מקורי הוא מאוד יקר ועל כן, האלטרנטיבה הנוספת היא ראש דיו לא מקורי.

ראש דיו חליפי לא מיוצר על ידי החברה של המדפסת אך הוא אמור להתאים למדפסת שלכם באותו האופן שבו הראש המקורי אמור להתאים, יחד עם זאת, חשוב לדייק בבחירת ראש הדיו החליפי על מנת שהוא אכן יאפשר למדפסת להדפיס בצורה הטובה ביותר. דיו חליפי הוא זול הרבה יותר מדיו  יהיה צורך באיש מקצוע שאתם תשלמו עליו ועל כן, יתכן שבסופו של דבר יותר תפסידו מאשר תרוויחו ברכישת ראש דיו חליפי.

בכל אופן, הדבר החשוב ביותר הוא להקפיד על דיו איכותי, אשר יהיה מתאים למדפסת שלכם מבחינת הצורה שלו וכל פרמטר אחר שמשפיע על ההתאמה שלו למדפסת עצמה. המטרה היא שהוא יאפשר למדפסת להדפיס בצורה ברורה וטובה, שלא יהיו מריחות של דיו בטקסט המודפס ועוד.

 

ראש דיו גדול או קטן?

אם אתם יודעים שאתם משתמשים במדפסת שלכם בכדי להדפיס כמות גדולה של הדפסות, אין ספק שחשוב שתבחרו בראש דיו גדול שאמנם יעלה לכם יותר מקטן, אך יאפשר לכם להדפיס את כמות ההדפסות הרצויה לכם מבלי שיהיה לכם צורך להחליף אותו כל פרק זמן קצר. ראש דיו קטן מתאים בעיקר למדפסות שאין בהן יותר מדי שימוש. אם אתם מדפיסים מעט במדפסת שלכם, ראש דיו קטן יתאים לכם.

מבחינת אחראיות, כפי שנאמר לעיל, לראש דיו חליפי אין אחראיות של החברה אשר ייצרה את המדפסת ועל כן, אם חשובה לכם אחראיות של החברה המקורית, כדאי שתרכשו גם ראש דיו מקורי אשר מבטיח לכם שיהיה לכם לאן לפנות במקרה של בעיה כלשהי עם הדיו.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה