טרנדים בעיצוב פנים

צילום:freepik

עיצוב פנים כמו כל קטגוריה בתחום העיצוב היא קטגוריה שמושפעת לא מעט מטרנדים ומגמות. חלקם צצים במהירות ונעלמים באותה מהירות וחלקם נשארים איתנו לזמן רב. החוכמה היא להבחין באותם טרנדים ולבחון מה אנחנו יכולים להפיק מהם לטובתנו והאם הם בכלל עולים בקנה אחד עם ההעדפות שלנו. הדבר הלא נכון לעשות הוא להתבטל אל מול הטרנדים ופשוט לעצב את הבית שלכם על פי אותם טרנדים בעיצוב פנים, תוך שאתם מתעלמים מההעדפות העמוקות שלכם.

 

טרנדים – מישהו אחר קבע אותם

הנושא של טרנדים הוא נושא שזכה לאינספור מחקרים, המראים כיצד קונספט מסוים מצליח לחדור אל המיינסטרים ולהפוך לקונצנזוס לפרקי זמן שיכולים להימשך בין מספר שבועות למספר שנים. השפעתם של הטרנדים היא רבה מאוד עבור אנשים שלא סגורים על הבחירות וההעדפות האישיות שלהם, ולכן חשוב מאוד להבין שטרנד הוא בסופו של דבר רעיון שהגה גורם מסוים, בדרך כלל מהתחום שעליו משפיע הטרנד, כמו למשל טרנדים בעיצוב פנים, ואשר מצליח לחדור אל המיינסטרים, בין היתר לאור כוחו השיווקי והמוניטין של הגורם שהגה אותו. אבל אין שום דבר בכל זה, שיכול להעיד על כך שהטרנדים הקיימים יכולים להתאים לכם או יכולים לתרום לכם במשהו, אולי אפילו ההיפך.

 

טרנדים בעיצוב פנים – לנצל אותם ולא לתת להם לנצל אותנו

 קווים עיצוב פנים – הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לזכור בבחינת טרנדים בעיצוב פנים במסגרת פרויקט עיצוב של הבית או המשרד שלכם הוא, שבסופו של דבר העיצוב צריך לשקף את ההעדפות העמוקות שלכם, את הרצונות והמאפיינים האישיים שלכם לגבי איפה הייתם רוצים להתגורר ואיזו אווירה הייתם רוצים שתקיף אתכם. כך למשל, אפשר בהחלט לומר שמרבית הטרנדים היום הם טרנדים שמגיעים מסגנון העיצוב המודרני עם נטייה לעתידנות וחדשנות. ואולי אתם באופי שלכם בכלל מעדיפים את האווירה הכפרית, החמימה והאינטימית, זאת שמזכירה לכם את בית אבא, את העיטורים המעודנים של סוף המאה שעברה? האם אתם אמורים לשכוח מכל זה ולמצוא את עצמכם בתוך מרחב מחיה שאולי היה זוכה לתשואות רבות במגזיני עיצוב, אבל לא מספק לכם את הסביבה שבה אתם באמת רוצים לגור? התשובה היא כמובן לא, ולכן חשוב מאוד שתבחנו מה אתם יכולים ללמוד מהטרנדים האלה, מה אתם יכולים לקחת מהם ולא מה הם יכולים לקחת מכם.

הדרך הנכונה ביותר להבטיח שאתם מעצבים את הבית או המשרד שלכם בצורה נכונה היא להיעזר במעצבת פנים מקצועית שקודם כל ולפני הכל רואה אתכם, חופר עמוק אל תוך ההעדפות האישיות שלכם ויודע בדיוק מה מתאים לכם. אותו מעצב פנים מקצועי ידע לבחון גם טרנדים בעיצוב פנים ולראות האם ומה ניתן לקחת מהם לטובת העניין, אבל גם יקפיד על כך שהטרנדים אינם משתלטים על הפרויקט ואינם מבטלים את מה שבאמת חשוב – אתם.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה