הכלים האיכותיים ביותר – באולפן שלכם

Music concept

אולפנים מקצועיים מאז ומתמיד היו המקום המושלם להפיק תוצרים מוזיקאלים. ככל שהזמן עובר, יותר ויותר אנשים מעוניינים בהקמת אולפן ביתי למטרות אישיות חובבניות, או למטרת עבודה הכרוכה בהגשמת חלום של מוזיקאים, מפיקים מוזיקאליים ואנשי סאונד שרוצים להתמקצע יותר במקצוע שלהם.

לא חסרות סיבות מדוע כדאי להקים אולפן הקלטות, וניתן לעשות זאת בכל מקום שתרצו, אך הקמת אולפן כרוכה בקניית ציוד איכותי ועמיד על מנת להפיק הקלטות טובות ואיכותיות. הציוד האולפני הוא העוגן של האולפן ולכן להתפשר על רכישה נכונה ומושכלת.

הציוד האולפני המומלץ ביותר

בהליך קניית ציוד לאולפן, יש להתחשב בצרכי האולפן, להתייחס לאיכות ועמידות הציוד וכמובן, גם לעשות תחקיר מעמיק על המחירים השונים. מומלץ לא להתפתות לקנות ציוד במחיר זול מדי, משמעות דבר זה עלולה לעלות לכם באיכות השמע ובתוצאה הסופית של התוצר.

חנות מוזיקה וסאונד מספקת ציוד לאולפני הקלטות בטווחי מחירים הוגנים, אך איך נדע איזה ציוד אולפני צריך?

ציוד זה הוא הבסיסי בכל אולפן הקלטות:

  • מוניטורים אולפניים – בחירת מוניטור אולפני נכון היא בחירה חשובה שקובעת את איכות ההקלטות והמיקסים והתוצרים הסופיים שלכם. המטרה בשימוש במוניטור אולפני הוא לספק לנו איכות צליל כמה שיותר נאמנה לצליל האמיתי. מומלץ לרכוש מוניטור אולפני גדול לאולפנים גדולים בחנות מוזיקה וסאונד, על מנת שהמוסיקה תישמע היטב בכל מערכת השמעה.
  • כרטיסי קול – הציוד המשמעותי ביותר לאולפן הקלטות הוא כרטיס הקול. הוא אחראי על עיבוד השמע שנכנס אל המחשב ויוצא מן המחשב. חשוב מאוד לרכוש כרטיס קול איכותי על מנת שהצלילים שתקליטו יהפכו לצלולים יותר וטובים יותר.
  • מיקרופון – מיקרופון הופך גלי קול לאות חשמלית ואיתו ניתן להגביר וגם להקליט וגם לשמוע. מומלץ לרכוש מיקרופון שמאפשר הקלטה של מגוון כלי נגינה ושירה, מכיוון שקיימים סוגים רבים של מיקרופונים.
  • אוזניות – בסביבת אולפן משתמשים לא מעט באוזניות. הן מאפשרות להבדיל בין הצלילים השונים. קיימים שני סוגים של אוזניות אולפן- אוזניות סגורות אשר נועדו לשמיעה של שירה או כלי נגינה ללא דליפות של שמע. ואוזניות פתוחות אשר נועדות למסטרינג ומיקסינג, אך הן פחות מומלצות לעבודה ממושכת באולפנים מכיוון שהשמע עלול לדלוף ולהיקלט במיקרופון.
  • מיקסרים – המיקסר מאזן את הווליום על ידי שינוי עוצמה של אותות קול, וניתוב שלהם. הוא מבצע שינויים באותות הקול, מערבל מספר של צלילים ומוסיף צבע לסאונד.
  • מגברים – המגבר הוא כלי משמעותי להשמעת צלילים. המגבר מתחבר לכלי הנגינה ובכך מפיק צלילים גבוהים ואיכותיים. על מנת לרכוש מגבר איכותי יש לוודא שהצליל היופק ממנו יהיה נקי ואיכותי ושיתאים לצורכי האולפן.

לסיכום, ערכו סקר שוק היכן הכי כדאי לקנות ציוד אולפני, בדקו חנויות שונות ומחירים שונים ואל תתפשרו על האיכות והמחיר, העיקר שהסאונד יישמע טוב.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה