האם צריך ביטוח לשיפוץ בית?

אם החלטתם להתחדש בשיפוץ הדירה או הבית, ישנם כמה דברים חשובים שעליכם לדעת. כאשר משפצים בית או דירה ישנם סיכונים כגון שריפה מעבודות חשמל, נפילת כלי עבודה על עוברי אורח באזור הנכס המשופץ, פיצוץ צנרת שעשוי לגרום נזק גם לכם וגם לשכנים (נזק לצד ג') לכן לכל זאת ועוד ישנה פוליסת ביטוח שיפוצים ייעודית, אשר מכסה על נזקי גוף ורכוש, ביטוח זה, כולל ביטוח חבות מעבידים אשר מגן על בעל הנכס שעובר שיפוץ מפני מוות או פציעת עובדים, מה שיקנה לכם שקט נפשי כבר עוד לפני השיפוץ.

 

מדוע מומלץ ליידע את חברת הביטוח שלכם לפני שאתם משפצים את הנכס?

 

לפני שתתחילו בשיפוץ הנכס, מומלץ ליידע את חברת הביטוח שלכם שבה אתם מבטחים את הנכס, כי אתם מתחילים בעבודת שיפוץ. העיקרון בדיווח בזמן השיפוץ הוא שהסיכון בנכס משתנה.

 

לדוגמא כאשר בעלי מקצוע שונים מתחילים להיכנס לנכס במטרה לביצוע השיפוצים, כאשר עבודות השיפוץ, כוללות עבודות חשמל וחוטי החשמל עשויים להיות חשופים וקיים סיכון לשריפה וכן, ישנם עודד מגון סיכונים הכוללים נזק לעובדים, לדיירי הנכס ולרכוש עצמו.זו הסיבה  כי פוליסת ביטוח בית בשיפוץ הינה חיונית למקרים ספציפיים אלה.

 

יש לדעת, כי גם אם יש לכם פוליסת ביטוח דירה אין זה אומר כי יש לכם כיסוי על סיכונים שונים בזמן שיפוץ הנכס. ישנם חלק מחברות הביטוח אשר מציעות כיסוי ביטוח מאוד מצומצם וזאת, רק לצורך שיפוצים קלים בלבד. כיסוי זה, לבטח אינו מגן עליכם באופן מושלם. פוליסת ביטוח דירה בשיפוץ הינה פוליסה נפרדת שיש לרכוש בסמוך לתאריך השיפוץ וכן, פוליסה צריכה לכלול את הכיסויים הבאים:

 

  • ביטוח רכוש וביטוח חומרי בניין
  • ביטוח צד ג' אשר מגן על נזקי גוף אשר עשויים להיגרם במהלך שיפוצים בדירה בנוסף על מתקני אינסטלציה וצנרת
  • פוליסה המכסה על נזקים שעשויים להיגרם לשכנים בעת השיפוץ בדירה או בבית
  • כיסוי מפני שריפה אשר פרצה בעת עבודות השיפוצים
  • כיסוי לאחריות מעבידים

 

תוכלו תמיד להרחיב את הכיסוי והיקף הביטוח אם יש ברשותכם פוליסת ביטוח דירה שהוא פעיל (לבצע ביטוח עבודות שיפוץ באותה חברת הביטוח שבה מבוטחת הדירה). יש לציין כי חובה לרכוש את הביטוח לפני תחילת העבודות מאחר ולא ניתן לבטח פרויקט שיפוץ שכבר התחיל.

 

תמיד מומלץ לפני תאריך השיפוץ לשוחח ע סוכן הביטוח לשכם או לחפש סוכן ביטוח שמתמחה בביטוח מסוג זה.

 

לפני שתיכנסו אל הרפתקת השיפוץ – שוחחו עם סוכן ביטוח אמין

 

לפני שבכלל תתחילו להיכנס אל הרפתקת השיפוץ, מומלץ כי תשוחחו עם סוכן ביטוח אמין ובעל וותק רב בכל הקשור אל ביטוח מבנה ותתעניינו לגבי ביטוח שיפוץ דירה.

 

ארם יש לכם המלצות מה טוב אבל אם אין לכם כאלה, חפשו סוכנות ביטוח וותיקה. הבחירה של סוכן ביטוח הינה מכרעת ויש לקרוא היטב את הפוליסה ולוודא כי היא אכן מכסה לכם את הנזקים האפשריים זמן השיפוץ. יש לשים לב כי סוכן הביטוח הינו סבלני ומסביר לכם היטב את הכיסויים השונים וההרחבות של ביטוח של הנכס בשיפוץ.

לפרטים נוספים:

https://insurance-israel.com/

 

תוכן עניינים
רוצים לפרסם כתבה באתר?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

שינוי שעת טיסה
בלוג
כל מה שצריך לדעת על שינוי שעת טיסה – מתי מגיע פיצוי?

שינויים בזמן הטיסה יכולים להיות מתסכלים עבור המטיילים, מכיוון שהם יכולים לשבש לוחות זמנים מתוכננים בקפידה ולגרום לאי נוחות. חברות תעופה עשויות לשנות את זמני הטיסה מסיבות שונות, כגון בעיות תפעוליות, תנאי מזג אוויר או התאמות לוחות זמנים.

למאמר המלא >>
חוקר פרטי
בלוג
הגילויים הסוחפים של חוקר פרטי: מבט מאחורי הקלעים

חוקרים פרטיים ממלאים תפקיד מכריע בחשיפת מידע חיוני לעניינים משפטיים, אישיים או עסקיים. אנשי מקצוע אלה מאומנים לערוך חקירות יסודיות ולאסוף ראיות לתמיכה בממצאיהם. בין אם מדובר בגילוי בגידות, איתור נעדרים או ביצוע בדיקות רקע, חוקרים פרטיים משתמשים במגוון כלים וטכניקות כדי לבצע את העבודה.

למאמר המלא >>
עורך דין
בלוג
כיצד למצוא את עורך הדין המתאים לצרכים המשפטיים שלך?

בחירת עורך הדין הנכון היא קריטית מכיוון שיכולה להיות לה השפעה משמעותית על התוצאה של הסוגיות המשפטיות שלכם. עורך דין עם המומחיות והניסיון הנכונים לא רק ידריך אתכם במורכבות החוק אלא גם יבטיח שהזכויות שלכם מוגנות. בין אם מדובר בעניין אישי או עסקי, בחירת עורך דין שמבין את הצרכים הספציפיים שלכם יכולה לעשות הבדל ניכר בהשגת פתרון רצוי. לפיכך, לא ניתן להפריז בחשיבות הבחירה הזו.

למאמר המלא >>