בר מים

צילום:freepik

אם עד לפני עשור או שניים, הייתה האופציה של רכישת בר מים שמורה למשרדים ולבתי יוקרה, הרי שהיום קשה למצוא אפילו דירה בבית משותף שאין בה את המכשיר הגאוני הזה, ולא לחינם. בר מים הוא מכשיר שמתחבר ישירות למערכת המים המרכזית של המבנה, קולט את המים מהמערכת, מסנן אותם בסנן פחם, מחסל את כל הבקטריות באמצעות נורה אולטרה סגול ואז מפריד את המים לשני מכלים, כשבאחד הוא מבצע הרתחה שלהם ובשני הוא מקרר אותם לטמפרטורת מקרר. ואם כל זה לא מספיק, אז היום גם אפשר להזמין בר מים עם אופציית הגזה, שמאפשרת לייצר סודה בלחיצת כפתור.

 

מהו בדיוק המכשיר שאנו מגדירים בר מים?

ובכן, עבור מרביתנו די ברור על איזה מכשיר מדובר, אלא שעדיין קיים בלבול עם הדור הישן של ברי המים. בעבר לא היו מתחברים ברי המים אל מערכת המים המרכזית של המבנה. במקום זאת, היינו צריכים להזמין מכלים גדולים של מים מינרליים, אותם היינו מרכיבים על גבי הבר. בכל פרק זמן קבוע מראש הייתה מגיעה משאית עם עשרות מכלי מים גדולים וכבדים, פורקת אצלנו מספר מכלים ואנחנו היינו צריכים להעמיס אותם על גבי הבר כדי ליהנות ממים מינרליים בלחיצת כפתור. היום, התחום של ברי המים השתנה מן הקצה לקצה ואין כל תלות באספקת מים מינרליים מבחוץ. הבר המודרני מתחבר ישירות אל מערכת המים הביתית ויודע לבצע פעולות סינון וטיהור על מנת להעניק לנו מים ברמת איכות של מים מינרליים אם לא למעלה מזה.

 

הרתחה וקירור של מים באמצעות בר מים

אחד היתרונות החשובים של בר מים, יתרונות שמהווים את הסיבה המרכזית שרבים בוחרים לרכוש לעצמם בר כזה הוא היכולת ליהנות ממים רותחים וממים קרים בלחיצת כפתור בכל רגע נתון, ללא צורך להמתין או לבצע פעולה מקדימה כלשהי. לשם כך מותקנים בתוך כל בר מים שני מכלים מבודדים, כשבאחד מבוצעת פעולת הרתחה רציפה של המים ובשני מבוצעת פעולת קירור רציפה של המים. בכל רגע נתון שנגיע אל הבר ונלחץ על הכפתור המתאים, נוכל לקבל מים רותחים או מים קרים לפי בחירתנו. אחד הדברים החשובים לבדוק בהיבט זה הוא שמכלי המים גדולים מספיק ומתאימים לשימושים שלנו.

אם הבר מיועד להיות מותקן בבית משפחה גדולה, בהחלט כדאי לבחור את הדגם הספציפי על פי גודל מכלי המים הפנימיים, כל מנת להבטיח שכל בני המשפחה יוכלו ליהנות ממים רותחים או קרים בכל רגע נתון מבלי שמישהו "יגמור להם את המים". כמו כן, אם חשובה לכם איכות המים, חשוב לוודא שבבר מותקנת מערכת סינון אפקטיבית עם סנן פחם פעיל אחד לפחות וכן נורת אולטרה סגול שמשמידה את כל הבקטריות בזרם המים שזורמים על פניה.

לפרטים פנו לחברת המרכז לברי מים

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה