איך לאזן את התזונה של הכלב?

מי מאיתנו לא רוצה לשמור על הבריאות של הכלב? כנראה שרובינו ואת הצורך הזה בדיוק זיהו מותגי מזון הכלבים המובילים בשנים האחרונות, והחלו לייצר מזון פרימיום איכותי במיוחד, עשיר בחלבונים, פחמימות מורכבים, ויטמינים ומינרליים החיוניים לבריאותם של סוגי כלבים שונים. כנראה שכבר עשיתם סקר שוק ומצאתם את המזון הטוב ביותר עבור הכלב שלכם, אך האם אתם דואגים שהכלבים יגיעו לערך הקלורי הרצוי מדי יום? האם אתם דואגים שהם לא יעברו אותו? כנראה שלא ועכשיו נסביר בדיוק למה זה חשוב לעשות את זה ואיך ניתן לעשות את זה בקלות.

בדיקה פרטנית

בראש ובראשונה אנו ממליצים להתייעץ לגבי כמות המזון המומלצת לכלב שלכם עם הוטרינר שכן כלבים הם שונים אחד מהשני ולא כל מה שנכון לכלב אחד נכון בהכרח לכלב אחר. לאחר מכן תוכלו להבין בדיוק כמה הוא צריך לאכול ותוכלו להיעזר בטיפים הבאים כדי לדאוג להשלמה לכמות הזאת או כדי להפחית מכמות המזון היומית בהתאם לצורך כמובן:

הפחתה מכמות המזון

כלבים הם כידוע גרגרנים גדולים וכל עוד יש להם אוכל מולם סביר להניח שהם יאכלו אותו. אם הכלב שלכם יאכל יותר מהכמות המומלצת לו הוא יגיע מהר מאד למצב של השמנת יתר, כולסטרול מוגבר וסכנה ממשית למחלות לב ועל כן עליכם לוודא שהוא לא חורג ממנה. מה עושים אם הכלב עקשן ורוצה ממש לאכול יותר ממה שהוא צריך? ובכן, חטיפים לכלבים זה בהחלט פיתרון מצוין שיאכל להרגיע אותם ולתת להם עם מה להתעסק במקום עוד אוכל. חשוב לדעת שישנם חטיפים בריאים ודלי קלוריות בנוסף.

הגדלת כמות המזון

על אף שזה מנוגד לאופי של כלבים בגדול, ישנם בהחלט כלבים שלא אוכלים מספיק, במיוחד כשמדובר במזון היבש אותו הם צורכים מדי יום שאותו הם ממצים לפעמים. גם כאן חטיפים זה פיתרון לא רע בכלל, במיוחד חטיפים עשירים בחלבון עם ערך קלורי גבוה. בנוסף, אוכל רטוב לכלבים הוא גיוון מצוין בעבור כלבים שככל הנראה יתנפלו עליו בהנאה רבה, במיוחד אם מדובר במשהו שהם לא מקבלים כל יום ומרענן להם את התזונה. תוכלו למצוא מזון רטוב ממגוון סוגים וטעמים עם סוגי חלבון שונים וכך להעשיר את הערכים התזונתיים שהכלב מקבל. מומלץ בהחלט לבחור מזון רטוב עם הרכב דומה או משלים לערכים התזונתיים של המזון היבש על מנת שלא ליצור באלגן ועומס על מערכת העיכול שלהם.

שימו לב שהקפדה על העניין הזה בהחלט תסייע במידה רבה לבריאות הכלבים שלכם ומדובר בצעד חשוב שמומלץ לכל בעלי הכלבים!

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ידועה בציבור הגדרה

בעידן שאנו חיים בו כיום, זוגות רבים בוחרים לחיות יחד שלא במסגרת המבנה המשפחתי המסורתי. זוגות לא נשואים מעין אלה