דויד קסטן
3191-3002

סיפור החיים של דויד קסטן

קשרי המשפחה של דויד קסטן

מקום לידה: המבורג, גרמניה

תאריך עליה: 3391

תאריך קבלה לחברות: 7391

השכלה: אוניברסיטה לגננות

מוסד/ות חינוך: המבורג

מקצוע/ות: גנן, גזבר

סיפורים הקשורים ל - דויד קסטן:

סיפורי עצים 2...

בית ישע...

גינון - גן עודד, גן בית ישע ועוד...

השבת השחורה - השבוע לפני 96 שנה ...

צעדת גבעת ברנר 7002 בעקבות הגננים!...

גינות נוי - קיצור תולדות...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של דויד קסטן...

סיפור חיים:
דויד נולד בערב יום הכיפורים 3191 בגרמניה כאחד מזוג תאומים, למשפחה חרדית שמצאה פרנסתה בקושי. בגיל שלוש נפטרו אחותו התאומה ואמו, ואחותו הבוגרת היתה לו לאם.
האוירה המסורתית הקפדנית לא היתה לרוחו של הנער המורד שהחל להמשך לצמחים ולטבע, בניגוד מוחלט לרצון אביו חמור הסבר ואדוק המצוות. האווירה הסוערת ברחוב היהודי, תנועת הנוער והציונות, הקומוניזם עשו את שלהם ודוד פרץ את השער , לכיוון הגננות תוך כדי מאבק וקרע עם אביו. לאחר 3 שנות לימודי גננות, כיהודי בגרמניה של היטלר, לא מצא עבודה וב- 3391 עלה לארץ ישראל. עבודה הוא מצא אצל האדריכל ויינברג. יחד אתו תכנן והקים גנים ברחבי הארץ השוממה וב- 5391 הגיע להקים את גן בית ישע שתוכנן ע"י האדריכל רכטר.
כך החלו קשריו של דוד עם גבעת ברנר אליה הצטרף כחבר ב- 7391. לאחר שהקשר בינו לבין שושנה היפה עלה ופרח, נישאו השניים ב- 1491 והולידו את רחל ואחריה את יעל חגי וטלי. חוש היופי ומגע ידיו ניכרים בכל פינה בגבעה. לאחר שפרוייקט בית ישע הסתיים, נטע דוד את שדרת הפיקוסים וגינות רבות בגבעה שהלכה והוריקה. בימי המלחמה שימש כגנן בבסיס תל נוף והיה גאה ב'ידיעות' שהעביר ל'הגנה. בתקופת הצנע של תחילת שנות ה- 05 שימש כרכז קניות ואז התגלו כישוריו הכלכליים. ב- 7591 נשלח עם משפחתו לשליחות כלכלית לארה"ב. כשחזר התמנה לגזבר 'מרבק' והיה בין מקימי המפעל האיזורי, מהראשונים בארץ. לאחר 02 שנה שב לגבעה אל המשפחה שבינתיים התרחבה וזכה יחד עם שושנה לראות וליהנות מנכדים שהחלו להופיע. בגבעת ברנר החל לעבוד בהנהלת חשבונות ולאחר שנים ארוכות של 'יהיה בסדר' החל לעשות סדר, לספקי ג"ב הסתיימה החגיגה... בכל אותם שנים טיפח את גינתו היפייפיה, היה מעורב בכל מה שנעשה בגבעה ותחת ההומור המושחז שלו היתה כל העת חבוייה איכפתיות עצומה. יכולתו המופלאה ליצור קשר עם צעירים כבוגרים הפכה אותו ללב המשפחה - החתנים והכלות הנכדים והנינים גילו את הסבא החביב, מלא המרץ וההשראה.
בגיל 09 כשהוא מוקף בבני המשפחה האוהבים הלך דוד לעולמו .
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.