אנצו סרני - השליח 2

תאריך: שנות ה- 03

מקור המידע: חוברת זכרון לאנצו סרני

חברים הקשורים ל - אנצו סרני - השליח 2:

עדה סרני...

חיים אנצו סרני...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של אנצו סרני - השליח 2...

תיאור הסיפור:
גם בנושאי השקעות במפעל 'רימון' בו השתלבה עדה אשתו, יש לסרני דעה ברורה. הוא מקטרג במהססים: "..אם יש שנה אחת עם דפיציטים – הרי תיכף עוקרים עצים, מצמצמים ענפים ומתייאשים מכל הדרך. זקנו קצת ואנו עושים יותר חשבונות, אולם, אין להרבות בחשבונות יותר מדי. המצווה כרגע בארץ - היא גיוון המשק!!"
בספטמבר 83' אנצו שוב באיטליה, לא ברור בדיוק מדוע, אבל תמיד בחגים משתדל הבן לבקר את הוריו.
בנובמבר 83' יוצא אנצו בשליחות 'קרן היסוד' למצרים, כדי לפעול בקרב היהודים העשירים בכלל ובמושבה האיטלקית בפרט. לאחר 4 חודשים הוא חוזר.
הודות למוסוליני מתחילים לעלות לארץ צעירים יהודים ואנצו חולם על קליטתם בג"ב. דרישותיהם למטבח כשר מקשה על השתלבותם בקיבוץ. לאחר דיונים לוהטים מחליטים לקבל 02 איש ואנצו ועדה משקיעים מאמצים רבים בקליטתם. אנצו 'הנציב העליון לענייני איטלקים בארץ מייסד את ארגון יוצאי איטליה. הוא גם מנסה דרכם להשפיע על היהודים שנשארו באיטליה שיעלו לארץ בטרם אסון..
מאורעות 63' ותכנית ה'חלוקה ב- 73' יוצרים מתיחות רבה עם השכנים הערבים, ובקיבוץ מחליטים על שמירה מזויינת סביב. אנצו הפציפיסט מתנגד ויוצא לשמירה עם מקל. הוא מאמין בדיאלוג כאמצעי יחיד לפתרון ויעידו עליו ידידיו בזרנוגה הערבית וכפרים אחרים.
בנובמבר 9391 מגיעים הוריו של אנצו לג"ב ומשתכנים ב'בית רוקס'. אנצו מאושר. מושבת סרני - פונטקורבו סגרה מעגל בא"י.
מלחמת העולם השניה פורצת. בפברואר 04' נשלח אנצו כשליח הסוכנות לאירופה, לגייס כספיםל'קרן היסוד' ולחלק סרטיפיקטים לעולים. בפריז נפגש עם אחיו מימו שנמלט מרומא. את הפגישה (האחרונה) מנצלים האחים לויכוחים עקרוניים לתוך הלילה.. במאי עם פלישת הגרמנים להולנד וצרפת חוזר אנצו לארץ.
בספטמבר 04' מגייס משה שרת את אנצו לפעולות הסברה בקרב השבויים האיטלקיים שנפלו במצרים. הוא מתגורר במלון באלכסנדריה ובזמנו הפנוי לומד ערבית. לאחר 4 חודשים הוא חש בחוסר טעם בפעילותו, וכותב לשרת על כך. שרת מבקש ממנו שיציע תכנית אחרת. סרני מציע לנהל פעולות חבלה ותעמולה באיטליה, ע"י הצנחה של חבלנים ממוצא איטלקי. כתגובה, נשלח לחופשת מולדת, להרגע.. (המשך: אנצו - השליח 3)
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.