מי רצח את אביגייל - הסיפור המלא 02 - שיחזור המפגש האחרון

תאריך: 0691

מקור המידע: 'העולם הזה'

חברים הקשורים ל - מי רצח את אביגייל - הסיפור המלא 02 - שיחזור המפגש האחרון:

אביגיל סלומון...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תיאור הסיפור:

העולם הזה  0691.7.31: בנסיון להזים את עד התביעה, הביא סניגורו של ציון סלומון,הנאשם ברצח אשתו, את השופטים חזרה למקום הפשע בקיבוץ
.....פוגטש הסניגור, הוא שביקש מבית המשפט לצאת אל מקום הרצח. הפרקליט עמד על כך שהביקור יערך לפני פגרת בית המשפט. אחרי הפגרה עומדת התביעה להעלות את אחד מעדיה העיקריים: רב סמל חיל האוויר מאיר ראובן, מאהבה של הנרצחת אביגיל סלומון והאיש האחרון שראה אותה בחיים.
פוגטש חשש כי עד אחרי הפגרה לא יהיה לו מה להראות לבית המשפט. לפי ידיעות שקיבל, עמד הקיבוץ לשנות את פני השטח בו אירע הרצח, לצרכי בנייה. לסניגור היה עניין רב כי השופטים יראו את המקום לפני השינוי. במיוחד היה חשוב לו להראות לשופטים עץ אקליפטוס מסויים – העץ אשר לידו ישב מאיר ראובן, לפי דבריו, בליל הרצח, כדי להתעלס עם אביגיל.
עדויות סותרות. לפוגטש היה חשוב מאד שהשופטים יבדקו את סביבת עץ האהבים עוד לפני שמיעת עדותו של העד עצמו. הוא רצה להקדים רפואה למכה, לערער עדות המאהב הגורלית בטרם תימסר רשמית.
הסמל ראובן שתק במשך יותר מחודשיים שלאחר הרצח. כאשר סיפר סוף סוף את סיפורו הסנסציוני, הציבה אותו מיד התביעה בשורה הראשונה של עדי הקטגוריה. אותה מידה של חשיבות ייחס לו גם הסניגור. לכן טיווח לעברו את מלוא עוצמת כלי נשקו המשפטיים, פוגטש החליט למוטט את סיפורו של ראובן. הדבר לא היה מסובך במיוחד, כי ראובן עצמו סתר את דבריו, בסיפורו המרעיש.....
לעבר המשק דהרו ארבע המכוניות התל אביביות. מכונית חמישית, שהביאה את מפקד הנפה למקום עוד בשעות הבוקר, המתינה להם בגבעת ברנר. לרגע השתררה דממה כללית. איש מהפמליה לא ידע מה בדיוק מבקש יריבו לגלות לשלושת השופטים המיוזעים. כל הצדדים שתקו.
המשק עצמו, ובמיוחד איזור החקירה, נראה כאילו נתון בעוצר. רק אנשים בודדים עברו במרחק מה – וגם הם העמידו פנים כאילו אינם רואים דבר. לאמיתו של דבר , רבה היתה הסקרנות. אנשים הסתתרו מאחורי הוילונות, ניסו לעמוד על הנעשה בחוץ מבלי להיראות. "למה הם הולכים עם עניבה בשרב?" שאל זאטוט מבני המשק, אשר הציצו בנעשה כשהם מסתתרים מפני השוטרים מאחורי אחד המבנים. ואמנם השופטים נראו יוצאי דופן בחליפותיהם הכחולות החמות. נשיא בית המשפט קנת אף סירב להניח את תיקו מידו, "אני רגיל בזה" ענה בחיוך חמים, כשוטר ביקש לשאת את תיקו.
זונדלביץ מדד את כל הנוכחים במבט בוחן. "כל הגנגסטרים כאן?" שאל בחיוך. קנת פנה אליו. "מה זאת אומרת?" שאל בתקיפות. זונדולביץ לא ענה.. המשך 12
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.