גבעת ברנר נוסדה ב- 8291 ע"י 53 חלוצים צעירים שישבו קודם ברחובות ובנס ציונה. חיזוק משמעותי קיבל הקיבוץ עם הצטרפות עולים מקבוצת 'חירות' מגרמניה. בעשור הראשון, חרף בעיות תעסוקה קשות, קלטה גבעת ברנר מאות עולים וחרטה על דגלה את הסיסמא "קיבוץ גדול וגדל". מרבית חברי הקיבוץ עבדו בעבודות חוץ בפרדסי רחובות, בים המלח ובמפעל החשמל בגשר. עם התרחבות המשק החקלאי שכלל גן ירק, פרדס, רפת ולול, עם פתיחת מפעל השימורים 'רימון' - חלוץ התעשייה בתנועה הקיבוצית, וכמובן עם גידול מרשים במספר החברים והילדים - הייתה גבעת ברנר לקיבוץ הגדול בישראל.

המחלוקות בין ה'ליטאים' ל'ייקים' נפתרו באופן חלקי על ידי נישואי התערובת..

גאוות המשק היתה על העושר התרבותי של החברה, מסורת החגים, המוזיקה והספורט, ועל הגיוון בענפי המשק, אליהם נוספו מפעלים כמו 'מטר' והנגריה, בית ישע, ענף גידולי השדה, המשתלה והמטעים.

את ה'מכה' החמורה ביותר קיבלה גבעת ברנר בשנת 2591 - ה'פילוג' שהיה בקיבוץ המאוחד, אירוע טראומטי בו עזבו מאות חברים וילדים לנצר סרני על 'רקע אידיאולוגי'. חגיגות חצי היובל והמופע הבלתי נשכח 'אחי גיבורי התהילה' בו נטלו חלק מרבית חברי וילדי הקיבוץ היה נסיון יפה להתאושש מהמשבר.

בשנות ה- 06 וה- 07 נטלו בני המשק מהוריהם את המושכות בניהול המשק ואף 'עשו מהפך' בו שינו את אחד מ"עקרונות" היסוד של הקיבוץ - החינוך המשותף. בחגיגות היובל מנתה גבעת ברנר למעלה מ - 0061 נפש ובני הדור השלישי כבר החלו להשתלב בעשייה.

תהפוכות בחברה הישראלית ובכלכלה, בעיקר בחקלאות, הביאו את הקיבוץ למשבר כלכלי וערכי עמוק.

אחד הפתרונות להיחלצות מהמצב הוא 'שינוי השיטה' שמשמעותו היא בעיקר - פחות קיבוץ!!

אתר 'סיפורי גבעת ברנר' מביא לגולשים את אותם רגעים מרגשים, תמונות בלתי נשכחות ובעיקר סיפורים אנושיים של החברים והילדים אשר הקימו וביססו את המפעל היפה שנקרא - גבעת ברנר.
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.